Chera Home Junction | SKU:
C524297841
IRIS Reed Diffuser Oil- Lemongrass
₹ 399
MRP:
₹ 500
20% Off
Unit price
/
Unavailable
- 100% original products
- Sweet citrus aroma
- Refill pack
IRIS Reed Diffuser Oil- Lemongrass is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Need expert advice?
Specification
| Brand | IRIS |
|---|---|
| Model | INRDO191LG |
| Size | 100 ml |
| Fragrance | Lemon Grass |
| Dimensions (DXWXH) in | 1.54 X 1.69 X 10.16 in |
| Dimensions (DXWXH) cm | 3.9 X 4.3 X 25.8 cm |
| Auto Shut-off | yes |
| Runtime | 15-20 Days |
| Number of Pieces | 1 |
| Country of Origin | India |
| Package Content | 1 No IRIS Reed Diffuser Set - Lemongrass |
| Warranty | Warranty coverage is not applicable for this product |
About Product
Product Description
Care Instructions
- • Keep the refill pack in a cool, dry place, away from direct sunlight and heat to maintain fragrance quality.
- •Avoid spillage if spilled, wipe surfaces immediately to prevent stains.
- • Change reeds every 2-3 months or when they become clogged for consistent fragrance diffusion




