Chera Home Junction | SKU:
V21310744099390
Dell Laptop OIN353034011RINB1MO - i5 13th Gen 8GB RAM 512GB SSD Win11 MS Office 2021 Carbon Black
₹ 52,990
MRP:
₹ 58,990
10% Off
Unit price
/
Unavailable
- Display: 39.62 cms (15.6 inches), FHD IPS
- Memory: 8GB DDR4 RAM, 512GB SSD ROM
- Processor: Intel Core i5 13th Generation, Windows 11 Home
- Graphics: Intel UHD
- Included Software: MS Office Home and Student 2021, McAfee LiveSafe
Dell Laptop OIN353034011RINB1MO - i5 13th Gen 8GB RAM 512GB SSD Win11 MS Office 2021 Carbon Black is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Need expert advice?
Specification
| Model | DELL OIN353034011RINB1MO |
|---|---|
| Dimensions (DXWXH) cm | 23.55 X 35.85 X 1.89 cm |
| Weight (kg) | 1.62 kg |
| Storage Memory | 512 GB, M.2 PCIe NVMe SSD |
| RAM | 8 GB, DDR4 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| GPU | Intel UHD Graphics |
| Display Size | 15.6 inch |
| Display Type | FHD Screen |
| Aspect Ratio | 09 |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Screen to Body Ratio | 79.7% |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5 1334U |
| Processor Speed | 4.6 GHz |
| Power Supply | 65 W |
| Battery Life | 7 Hours |
| Battery Capacity | 3 Cell, 41 Wh, integrated |
| Plots and Slots | 2 x USB 3.2 Gen 1, 1 x USB-C 3.2 Gen 1, 1 Power Jack, 1 Headset port,1 x HDMI 1.4 |
| Touchpad | Precision touchpad |
| Audio and Speakers | 4 W Built-in Speakers |
| Additional Software | Microsoft Office Home 2021 + Microsoft 365 Basic 1 year subscription, McAfee LiveSafe 1-year |
| Fingerprint | No |
| Privacy Shutter | No |
| Camera | 720p FHD camera with Dual microphone |
| Keyboard | English International non-backlit keyboard with numeric keypad |
| Connectivity | Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6 |
| Configuration | IPS 250 nits Anti-glare, Stereo speakers, environmentally conscious |
| Country of Origin | India |
| Package Content | 1 x Laptop, 1 x Power Adapter, 1 x Warranty Card |
| Warranty | This product comes with 12 month warranty. |




