Chera Home Junction | SKU:
C5244297856
IRIS Car Spray - Lavender
₹ 179
MRP:
₹ 250
28% Off
Unit price
/
Unavailable
- 100% original products
- Calming floral and herby aroma
- Travel-friendly
IRIS Car Spray - Lavender is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Need expert advice?
Specification
| Brand | IRIS |
|---|---|
| Model | IRCS0980LM |
| Fragrance | Lavender |
| Weight (g) | 128 g |
| Dimensions (DXWXH) cm | 4 X 4 X 17 cm |
| Dimensions (DXWXH) in | 1.57 X 1.57 X 6.69 in |
| Number of Pieces | 1 |
| Country of Origin | India |
| Package Content | 1 No 100 ml bottle of car spray |
| Warranty | Warranty coverage is not applicable for this product |
About Product
Product Description
Care Instructions
- • Ensure essential oils are well-mixed before spraying, protects essential oils from breaking down.
- • Ensure the bowl allows for proper airflow to distribute fragrance evenly.




