Chera Home Junction | SKU:
C52154297819
IRIS Vaporizer Oil - Apple Cinnamon
₹ 149
MRP:
₹ 199
25% Off
Unit price
/
Unavailable
- Apple Cinnamon Fragrance for a warm
- 100% original products
- Sweet and spicy aroma
- Refill pack
IRIS Vaporizer Oil - Apple Cinnamon is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Need expert advice?
Specification
| Brand | IRIS |
|---|---|
| Model | INFV0222AC |
| Size | 15 ml |
| Fragrance | Apple Cinnamon |
| Dimensions (DXWXH) in | 7.01 X 3.35 X 3.86 in |
| Dimensions (DXWXH) cm | 17.8 X 8.5 X 9.8 cm |
| Weight (g) | 335 g |
| Number of Pieces | 1 |
| Country of Origin | India |
| Package Content | 1 No. IRIS Vaporizer Oil - Apple Cinnamon |
| Warranty | Warranty coverage is not applicable for this product |
About Product
Product Description
Care Instructions
- • Empty the chamber and gently brush out any residue, Keep your vaporizer in a clean, dry place away from moisture and extreme temperatures to prevent damage.
- • Overpacking the chamber can restrict airflow and cause uneven heating.
- • Always follow the manufacturer’s recommended capacity


